آغاز عملیات راهداری زمستانی از اول آذرماه / توجه بیشتر به مناطق غربی
آغاز عملیات راهداری زمستانی از اول آذرماه / توجه بیشتر به مناطق غربی

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – مدیرکل بحران و تجهیزات ماشین آلات حمل و نقل و ساماندهی راهداری با بیان اینکه طرح زمستانی راهداری از اول آذرماه آغاز می شود، گفت: جلسات هماهنگی با حضور استان هایی که بیشتر درگیر بارش برف و باران هستند برگزار می شود. ، زیرا می توانیم زمستان بدون تصادف را برای تردد در جاده های کشور برگزار کنیم.

گلم عباس بهرامی نیا در تشریح اقدامات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای فصل زمستان گفت: طرح راهداری زمستانی ما از اول آذرماه آغاز می شود و 221 هزار کیلومتر از راه های کشور را پوشش می دهد که 34 هزار و 633 کیلومتر آن بزرگراه است. . در طرح زمستانی 1150 پایگاه نگهداری زمستانی راهها اعم از ثابت، سیار و استیجاری، بیش از 9600 نوع تجهیزات نگهداری راه و 12000 راهدار مشارکت دارند.
وی ادامه داد: با توجه به تجربه سال‌های گذشته و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، تمرکز ما بیشتر بر روی مناطق غربی است که بارندگی بیشتر است. ما همچنین 800 دوربین مداربسته در مناطق داریم که باید دائماً نظارت شوند. همچنین 800 هزار تن شن و ماسه و نمک برای پایگاه های جاده ای زمستانه خریداری شد که بیش از 400 هزار تن در این پایگاه ها قرار گرفت.
مدیر کل اداره مبارزه با بحران و تجهیزات ماشینی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: اینها اعتباراتی است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و همکاران ما در سطح استان بسیج کرده اند و به بهره برداری می رسد. 100 درصد از اول آذرماه و در این راستا باید جلسات هماهنگی برگزار کنیم. این جلسات با استان هایی که در فصل زمستان بیشتر درگیر بارش برف، باران و نزولات آسمانی هستند برگزار می شود و اقدامات لازم برای تصادف انجام می شود. زمستان رایگان برای سفر در جاده های کشور.
بهرامی نیا ادامه داد: نیاز به هماهنگی با دستگاه های امدادی است و به زودی جلسات ما برگزار می شود. البته بارها همکاران ما در استان این کار را انجام داده اند و به زودی جلساتی را در ستاد حمل و نقل موتوری زمستانی برگزار خواهیم کرد. ساختار پرسنلی در استان ها و ستادها تعریف شده است تا بتوانیم از طریق سازمان هایی که وظایف هر فرد در آن مشخص است، کار را رصد کنیم.
وی خاطرنشان کرد: طرح زمستانی تا 30 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت، البته سازمان راهداری از 4 اسفند برنامه نوروزی دارد و بر اساس این طرح باید فعالیت ها و کارهای تکمیلی برای تامین خدمات عمومی مناسب انجام شود. کاربران
انتهای پیامحتما بخوانید:
ارائه سند توسعه تعاونی از سوی دولت به عنوان لایحه به مجلس