ابتدا گچ و خاک، بعد سفید کاری و کاشی/ خانه ها به تدریج در حال بازسازی هستند
ابتدا گچ و خاک، بعد سفید کاری و کاشی/ خانه ها به تدریج در حال بازسازی هستند

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – رئیس صندوق مسکن در پاسخ به این سوال که وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی برای تکمیل تسهیلات کافی است، گفت: مردم خانه های خود را به گچ و گل می رسانند و زندگی می کنند; کاشی و گچ برای سال آینده باقی می ماند. این بسیار بهتر از یک بلوک مقاومتی است.

اکبر نیکزاد گفت: 130 هزار واحد مسکونی شهری و 190 هزار واحد مسکونی روستایی در قالب نهضت ملی مسکن در حال ساخت است که صندوق ساخت و ساز مسکن متولی آن است. در گفت و گو درباره عمران روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفری، تاخیر در پرداخت تسهیلات وجود داشت که با کمک رئیس جمهور و دولت محترم رفع شد.
وی افزود: پرداخت وام 200 میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی با سود 5 درصد در قالب بازپرداخت 20 ساله سفته ای زنجیره ای سه نفره برای شهرهای بالا به 25 هزار نفر و روستاها تکمیل شده است.
رئیس صندوق مسکن انقلاب اسلامی گفت: 103 هزار واحد مسکونی شهری در شهرها داریم که هیچ کدام متوقف نشده اند و پیشرفت آنها در شهر به شهر متفاوت است. انشاالله در دهه فجر تعداد قابل توجهی را کشف خواهیم کرد. تعداد واحدهای عرضه شده در دهه فجر را به زودی استان ها به ما اعلام خواهند کرد.
نیکزاد تعداد وام های ساخت مسکن روستایی در سال 1401 را 200 هزار واحد برشمرد و گفت: با همکاری خوب بانک ها این تعداد وام بلافاصله برای ساخت جذب می شود. سپس به 200 هزار پاراگراف بعدی می رویم. ظرفیت جذب در روستاها بسیار بالاست. چون خیلی ها 100 میلیون تومان اول را گرفتند و منتظر 100 میلیون دوم بودند.
وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ 200 میلیون تومان برای تکمیل تسهیلات روستایی کافی است، گفت: انشاالله با کمک دهیاران و وام 200 میلیون تومانی تسهیلات را برای جانمایی آماده می کنیم. ما باید واحدهای ناپایدار را بازسازی و بازیابی کنیم.
نیکزاد تصریح کرد: من یک پسر روستایی هستم. بسیاری از مردم روستاها در خانه های گلی و گچی زندگی می کنند. به این معنی که فونداسیون، کف، سقف، دیوارپوش، گچ و خاک کامل و آماده سکونت است. اغلب این افراد می گویند تابستان آینده بعد از برداشت محصول، کارهای دیگری مانند گچ بری و کاشی و سرامیک انجام می دهند. خانه قبلی چه بود؟ خانه ای مقاومت ناپذیر
رئیس صندوق مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بازسازی مناطق روستایی به 50 درصد رسیده است، گفت: قبل از تصویب طرح 200 میلیون تومانی، درصد مقاومت واحدهای روستایی 50 درصد بود و با روند بازپرداخت وام. انشاالله درصد بهسازی و نوسازی افزایش می یابد.
انتهای پیامحتما بخوانید:
به زودی کل کشور باید به سیستم یکپارچه اشتغال اتباع خارجی متصل شود