ایجاد اعتماد اولین شرط استفاده از بسترهای داخلی است
ایجاد اعتماد اولین شرط استفاده از بسترهای داخلی است

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – این فعال کارگری، اعتمادسازی را اولین شرط حضور و پذیرش کاربران از بسترهای داخلی دانست و گفت: در شرایطی که دسترسی به بسترهای خارجی غیرممکن است، باید جایگزین قوی برای آن داشته باشیم تا داخلی. کسب و کار آسیب دیده است. مشکلی نخواهد بود

فتح الله بیات با اشاره به لزوم حمایت از کسب و کارهای آنلاین و دیجیتال گفت: شرایط کنونی یادآور زمانی است که کرونا آمد و تعدادی از مشاغل به شدت آسیب دید و اکثر کسب و کارها به ویژه حوزه خدمات در شوک بودند.
وی افزود: سرعت اینترنت در حال حاضر کند است و برخی از پلتفرم های خارجی در دسترس نیستند. در ساعات اوج مصرف، حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که حضور آنلاین خود را بهبود ببخشید تا کاربران بتوانند به راحتی به کسب و کار شما دسترسی داشته باشند.
این فعال کارگری با بیان اینکه پس از کرونا بسیاری از مردم با فروش در فضای مجازی و توسعه کسب و کارهای اینترنتی امرار معاش می کنند، گفت: باید دستور افزایش پهنای باند و سرعت اینترنت را داد تا کاربران بتوانند در مورد تجارت صحبت کنند. در دردسر افتادن. در شرایط فعلی ممکن است برخی افراد برای حمایت از کسب و کار خود به بسترهای داخلی بروند، اما باید زیرساخت های چنین کاری فراهم شود.
وی اعتماد سازی را اولین شرط حضور و پذیرش کاربران از بسترهای داخلی دانست و گفت: ابتدا باید ضریب اعتماد و اطمینان پلتفرم های داخلی افزایش یابد تا نگرانی از سوء استفاده احتمالی از اطلاعات مردم وجود نداشته باشد. زمانی که اعتماد ایجاد شد و کاربران از عدم دسترسی به اطلاعات شخصی احساس امنیت کردند، مطمئناً از پلتفرم های داخلی استقبال می شود، اما رسیدن به فضای پلتفرم های خارجی و قابلیت هایی که دارند زمان می برد، تا آن زمان باید بسترهای داخلی تقویت و پیدا شوند. قدرت رقابتی
به گفته بویات، ارائه بسته های تشویقی و حمایتی و همچنین هرگونه تخفیف مالیاتی در این زمینه موثر است، اما مردم باید به بسترهای داخلی اعتماد کنند تا با از دست دادن کسب و کار اینترنتی خود دلسرد و ناامید نشوند.
وی بر ساماندهی کسب و کار اینترنتی تاکید کرد و گفت: شناسایی و ساماندهی کسب و کار اینترنتی هم از نظر درآمدی برای دولت موثر است و هم بیمه اجتماعی کارکنان و کاربران فضای مجازی را تحت تاثیر قرار می دهد. در بسیاری از کشورها کسب و کار مجازی فعال است و با پرداخت مالیات در فضای مجازی درآمد کسب می کند و در این زمینه می توان از مدل کشورهای دیگر استفاده کرد اما تا آن زمان باید جایگزین قوی برای پلتفرم های خارجی داشته باشیم تا کسب و کار انجام دهد. خطر سقوط ندارد
به گفته این فعال، امروزه نظام بانکی، اداری و آموزشی کشور نیز به اینترنت وابسته است و دنیا به سمت دولت الکترونیک و مشاغل آینده پیش می رود، بنابراین استفاده از فضای مجازی و دسترسی به اینترنت امری اجتناب ناپذیر است.
انتهای پیامحتما بخوانید:
سهم تعاونی در اقتصاد کشور تنها 6 درصد/کمتر از 10 درصد وجوه ارائه شده توسط بانک ها است.