ایجاد شغل باید با تجمیع منابع داخلی و تمرکز بر حداکثر بهره وری انجام شود


دکتر مرتضوی در نشست سراسری محیط زیست ملی اشتغال:


ایجاد شغل باید با تجمیع منابع داخلی و تمرکز بر حداکثر بهره وری انجام شود

کار و همکاری

ایجاد شغل باید با تجمیع منابع داخلی و تمرکز بر حداکثر بهره وری انجام شود

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – وزیر تعاون، کار و حمایت اجتماعی گفت: ایجاد اشتغال در کشور باید با هم افزایی همه جانبه و بهره مندی از پتانسیل های ایجاد شده همراه باشد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و تامین اجتماعی، دکتر “سیدصولت مرتضوی” در اجلاس سراسری اکوسیستم ملی اشتغال با حضور روسای حوزه اشتغال . ادارات کل استان در مشهد با اشاره به وظیفه دولت برای ایجاد اشتغال در کشور تصریح کرد: در قانون اساسی و در اسناد اصلی نظام و همچنین در سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری، اشتغال به عنوان یکی از موارد ذکر شده است. از مهمترین وظایف دولت هاست.
وی با بیان اینکه در آموزه های دینی و فرمایشات پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) به موضوع کار توجه ویژه ای شده است، گفت: کمال ملت ها و رسیدن به آرمان های توسعه محور محقق می شود. از طریق توجه اصلی به تولید و کارآفرینی.
وزیر کار افزود: این همایش ممکن است منجر به ارائه طرح های درمانی برای حل مشکلات اشتغال کشور شود.
مرتضوی با تاکید بر اینکه کشور حداکثر بهره وری را از منابع و ظرفیت های طبیعی انجام نداده است، گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور محترم منابع خوبی به استان ها و پروژه های منطقه ای برای ایجاد اشتغال اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه باید منابع خرد و سرمایه خانواده به سمت تولید هدایت شود، گفت: فرهنگ التزام به اشتغال در کشور و ایجاد کرزالحسنه در بحث اشتغال، استفاده از ظرفیت های موجود و هم افزایی افکار جمعی و دانش در قالب حداکثر بهره وری نیروی انسانی توانمند در زمینه اشتغال حائز اهمیت است.
وزیر تعاون، کار و حمایت اجتماعی اضافه کرد: انبارها و سالن های بزرگی در کشور وجود دارد که متاسفانه به دلیل عدم آگاهی در زمینه تولید و یا مشکلات مالی تعطیل شده اند که باید برای طرح های اشتغال زایی استفاده شود. .
مرتضوی آموزش، دانش و منابع را از عناصر مهم در ایجاد اشتغال خواند و گفت: وزارت کار باید با همدلی به این هدف تعالی و آموزش بر اساس نیازهای روز و ارزیابی بازار دست یابد.
دکتر سید صولت مرتضوی در اولین سفر رسمی خود به عنوان وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی به مشهد مقدس سفر کرد و مورد استقبال استاندار خراسان رضوی قرار گرفت.
یکی از مهمترین برنامه های وزیر کار در سفر یک روزه خود به مشهد، شرکت در اجلاس سراسری محیط زیست ملی اشتغال، حضور در کارگروه اشتغال و تسهیل در ساخت 2 هزار واحد مسکونی است. در شهرستان گلبهار
همچنین شرکت در مراسم تولید انواع کیف چرمی و بازدید از مجتمع کارخانه فناوری و بیمارستان امام رضا گلبهار از دیگر برنامه های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

حتما بخوانید:
کاهش دستمزد واقعی در بریتانیا