ایجاد یک میلیون شغل در انتظار دریافت وام
ایجاد یک میلیون شغل در انتظار دریافت وام

افزایش دادن:

گروه اقتصاد – نماینده اتاق تعاون ایران در صحن علنی مجلس گفت: بند الف تبصره 18 قانون بودجه با هدف حمایت از تولید و اشتغال است و بر اساس آن باید یک میلیون شغل ایجاد شود. سالانه

به گزارش رئیس اقتصاد، مهرداد لاختی نماینده اتاق تعاون ایران در صحن علنی مجلس با اشاره به گزارش مشترک کمیسیون ها در خصوص برنامه و بودجه و محاسبات به ویژه جهش در تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در خصوص عملکرد نهادهای مسئول در خصوص تبصره 18 قانون بودجه 1400 و 1401 کل کشور گفت: در صورت عدم اجرای تعهدات در این طرح، افزایش بیکاری را می توان پیش بینی کرد.
معاون حقوقی و امور مجلس اتاق تعاون ایران گفت: بر اساس گزارش مشترک کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون جهش و نظارت بر تولید اصل 44; بند الف تبصره 18 قانون بودجه با هدف حمایت از تولید و اشتغال است و بر اساس آن باید سالانه یک میلیون شغل ایجاد شود.
وی ادامه داد: در بودجه سال 1400 مبلغ 32 هزار میلیارد تومان در بودجه لحاظ شد و قرار بود 75 هزار میلیارد تومان با منابع بانکی به عنوان سرمایه در گردش و وجوه تولید و اشتغال تلفیق شود.
نماینده اتاق تعاون ایران در شورای اسلامی گفت: متاسفانه در سال 1400 دولت مجموعا 19 هزار میلیارد تومان از 32 هزار میلیارد تومان را پرداخت کرد که سهم بانک ها 75 هزار میلیارد تومان در مجموع 59 درصد بود. همچنین در سال 1401 پرداخت شده است.» مبلغ 103 هزار میلیارد تومان در بودجه برای پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده بود و به هر استان حداقل باید به طور متوسط ​​2000 میلیارد تومان تخصیص داده شود که بر اساس این گزارش که در ادامه آمده است. ، تا به امروز پرداخت نشده است.
وی با تشکر از دغدغه نظارتی مجلس نسبت به این ماده قانونی، تصریح کرد: در صورت عدم تحقق این موضوع و تعهدات قانونی بودجه، میانگین نرخ بیکاری 16 درصد افزایش می یابد.
لاهوتی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان همچنان منتظر اجرای این تکلیف قانونی بودجه هستند و منتظر دریافت اعتبار هستند و با اجرای تبصره 18 قانون بودجه انتظار می رود اتفاقات خوبی برای تولیدکنندگان بیفتد.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
کاهش درآمد خانوارهای عراقی به دلیل بی ثباتی سیاسی