تسهیل تامین مالی تعاونی ها با انتشار اوراق مشارکت و صکوکتسهیل تامین مالی تعاونی ها با انتشار اوراق مشارکت و صکوک

افزایش دادن:

بخش اقتصاد – ابزارهای نوین تامین مالی از جمله انتشار انواع صکوک و اوراق مشارکت و ضمانت نامه از جمله روش های تامین مالی در دستور کار بانک توسعه تعاون برای تسهیل تامین مالی تعاونی ها است.

به گزارش بخش اقتصادی، نمایشگاه هفته تعاون از 7 تا 13 شهریور با همکاری اتاق تعاون ایران و معاونت امور تعاون، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برج میلاد تهران برگزار می شود.
رئیس بانک توسعه تعاون امروز در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: در نظر داریم با انتشار اوراق مشارکت و صکوک و سایر روش های تامین مالی و همچنین با صدور ضمانت نامه و افزایش قیمت، از تامین مالی تعاونی ها حمایت کنیم. محدودیت اعتباری خدمات بیشتری به تعاونی ها ارائه می شود.
شیخ حسینی گفت: با توجه به تعهدات مالی تحمیل شده به بانک از سوی دولت و قوانین مجلس که خارج از اختیار بانک است و به سیاست کلان بانک مرکزی اختصاص دارد، بخشی از منابع باید صرف شود. توسعه شرکت های تعاونی و شرکت های کوچک برای پرداخت وجوه قرض الحسنه مورد استفاده قرار می گیرد که سالانه بیش از 30 درصد منابع به جز تعاونی ها به روش صندوق قرض الحسنه پرداخت می شود.
وی ادامه داد: ابزارهای تامین مالی جدید مانند انتشار انواع صکوک و اوراق مشارکت و همچنین ضمانت نامه ها در حال استفاده است و تلاش می شود ابزارهای جدید در سبد وام بانک استفاده شود. با ابزارهای جدید، نقدینگی بانک در پروژه ها مشارکت نمی کند و علاوه بر این، با افتتاح خط اعتباری اسنادی و صدور انواع ضمانت نامه صکوک، اوراق مشارکت و سایر ابزارهای مالی، نقدینگی کمتری را جذب و در عوض وام بیشتری ایجاد می کنیم. برای کمک به تعاونی ها
وی با بیان اینکه بخش تعاون در واقع بخش مردمی اقتصاد است، گفت: دولت سیزدهم به عنوان دولت مردمی توجه بیشتری به بخش تعاونی دارد و تلاش می کنیم سرمایه های کوچک را متحد و حمایت کنیم و در تعاونی ها استفاده کنیم. .
به گفته رئیس بانک تعاون، در بانک‌های توسعه‌ای، شاخص پرداخت تسهیلات براساس منطق فنی و اقتصادی طرح است و صرفاً بر تامین متمرکز نیست، بنابراین تسهیلات ما بیشتر معطوف به اهداف است. پروژه ها. و کوچکترین انحرافی را در اجسام مشاهده می کنیم.
وی با بیان اینکه با توجه به محدود بودن منابع بانک ها و نامحدود بودن هزینه ها، بر اساس شاخص های MPL درصد بدهی های معوق بانک ها بسیار پایین است، اظهار داشت: با توجه به شاخص های MPL، درصد بدهی های معوق بانک ها بسیار پایین است.
شیخ حسینی درباره تسهیلات تکلیفی در روستاها گفت: این تسهیلات با دو هدف پرداخت می شود اول اینکه سیاست دولت توجه به روستاها و تقویت معیشت روستاییان است که باعث ماندگاری مردم در روستا و جلوگیری از آن می شود. مهاجرت به شهرها، ثانیاً با توزیع وام در روستاها و گاه با ایجاد صنایع کمکی و اضافی کشاورزی، در روستا شغل ایجاد می شود و جمعیت بومی روستا در این صنایع به کار گرفته می شوند.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
مذاکرات با یک شرکت چینی برای ساخت ترمینال فرودگاه امام خمینی (ره) در حال انجام است

دیدگاهتان را بنویسید