تقویت سرمایه اجتماعی باید به یکی از راهبردهای رسانه ای کشور تبدیل شود/ نقش صندوق های سرمایه گذاری در توسعه منطقه ای و استانی/ رهبری حرفه ای تصمیمات وزارت کار را هدایت می کند.تقویت سرمایه اجتماعی باید به یکی از راهبردهای رسانه ای کشور تبدیل شود/ نقش صندوق های سرمایه گذاری در توسعه منطقه ای و استانی/ رهبری حرفه ای تصمیمات وزارت کار را هدایت می کند.

افزایش دادن:

فصل اقتصاد – سرپرست وزیر تعاون، کار و حمایت اجتماعی گفت: در مسیر جهش اقتصادی و رونق تولیدی اشتغال زا، رسانه ها باید به تقویت سرمایه اجتماعی توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی، دکتر «محمدی زاخدی وفا» در نشست صمیمی با اصحاب رسانه با اشاره به مسئولیت های اقتصادی، اجتماعی و کمکی وزارت کار، اظهار داشت: : به عنوان اجتماعی ترین وزارتخانه کشور با طیف وسیعی از وظایف و خدمات به ما.
وی با بیان اینکه بازسازی سرمایه اجتماعی می تواند به تحول اقتصادی کمک کند، گفت: تضعیف سرمایه اجتماعی منجر به ناکارآمدی سیاست گذاری عمومی می شود و خبرنگاران می توانند پیوند سیاست اقتصادی و سرمایه اجتماعی را تقویت کنند.
سرپرست وزارت کار با اشاره به افزایش امید به زندگی از زمان انقلاب اسلامی گفت: همه ما در یک مسیر حرکت می کنیم و بیشتر مسئولیت امید آفرینی بر عهده رسانه هاست.
زاغدیاوا خاطرنشان کرد: اهمیت کار رسانه ای بر همگان روشن است و خبرنگاران باید با آگاهی از رسالت خود به حل مشکلات مردم کمک کنند و در پیشرفت کشور سهیم باشند.
سرپرست وزیر کار با بیان اینکه استفاده از همه فرصت های کشور برای رشد اقتصادی و عبور از این مشکلات ضروری است، افزود: وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی نیازمند مدیریت حرفه ای و تصمیم گیری کارشناسانه است.
وی گفت: تصمیمات صحیح مدیریتی نباید وارد حاشیه های سیاسی شود و رسانه های جمعی باید دستگاه های اجرایی را در مسیر اقدامات ابتدایی سوق داده و از کار سیاسی دور شوند.
زاهدی وفا تاکید کرد: متأسفانه قشر بازنشسته ما در گذشته جایگاه و منزلت واقعی خود را کسب نکرده و شاهد کم توجهی در این زمینه بوده ایم.
نترازی سرپرست وزیر کار، صندوق های بازنشستگی را یکی از چالش های اصلی کشور خواند و گفت: به دلیل نبود راهکارهای تخصصی در گذشته، 2 صندوق بازنشستگی بزرگ وابسته به بودجه کشور است.
وی بیان کرد: فلسفه وجودی صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی نتایج صحیح اقتصادی و سودآوری در جهت رفاه حال مخاطبان است.
زاغدیاوا افزود: با توجه به دستور رئیس جمهور مبنی بر واگذاری اختیارات به وزرای عضو هیأت امنا و بر اساس مصوبه شورای عالی کار و همچنین نتایج جلسه بازنشستگان، لازم است در مورد ایجاد تغییرات در تأمین بازنشستگی سایر سطوح به توافق برسید.
سرپرست وزارت تعاون، کار و حفاظت اجتماعی بر لزوم رعایت عدالت در توزیع منابع برای توسعه کشور تاکید کرد و خاطرنشان کرد: شرکت های سرمایه گذاری باید در خاک منطقه ایجاد و مشارکت لازم را در توسعه منطقه ای داشته باشند.حتما بخوانید:
حدود 300 هزار خانه توسط صندوق مسکن و خدمات عمومی در حال ساخت است