پرداخت وام به تعاونی ها برای ارتقای اشتغال
پرداخت وام به تعاونی ها برای ارتقای اشتغال

افزایش دادن:

گروه اقتصاد – مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز ثبت نام پرداخت تسهیلات کرز الحسنه به تعاونی ها از 19 آبان 1401 خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با توجه به اینکه شعار سال 1401 «تولید; حمایت از شرکت های دانش بنیان به ویژه تعاونی های دانش بنیان برای تحقق شعار سال، دانش بنیان، اشتغال زایی در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس جمهور تقویت نقش تعاون در اقتصاد کشور را اعتقاد جدی به اقتدار مردم دانست و اعلام کرد: یکی از عناصر مفقوده در کشور ما کنترل جدی، موثر و به موقع است. همه بخش‌های اقتصاد اعم از دولتی، خصوصی و تعاونی نیازمند حمایت و در عین حال کنترل دقیق و مؤثر هستند.
رئیس جمهور بخش تعاون را بخش بسیار مهم و دارای جایگاه راهبردی در اقتصاد کشور دانست و اعلام کرد: قرار گرفتن تعاونی به عنوان یکی از سه بخش فعال اقتصاد کشور از اقدامات ارزشمندی است که در تدوین قانون اساسی به آن توجه شده است. . وجود دارد.
یکی از موارد تقویت و توسعه تعاونی ها در کشور حمایت از صندوق های رونق و اشتغال زایی است که مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و حمایت اجتماعی از آغاز فرآیند ثبت نام تعاونی ها خبر داد. پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تعاونی ها
به گفته سید معین هاشمی، مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تعاونی های مشمول طرح روستای تعاون که حداقل 70 درصد اعضای آن مشمول سه دهک درآمدی باشند، می توانند به مشوق ها و حمایت ها مراجعه کنند. سیستم جامع تعاون
وی در تشریح روند ثبت نام وام قرض الحسنه به تعاونی ها گفت: تعاونی های دانش بنیان، فراگیر ملی، تعاونی های زنان و تعاونی های مشمول طرح روستای تعاونی که حداقل 70 درصد اعضا را افراد تحت پوشش در سه درآمد تشکیل می دهند. دهک ها می توانند با مراجعه به بخش تشویق و حمایت، درخواست استفاده از این فرصت را در سامانه یکپارچه همکاری به آدرس taavoni.mcls.gov.ir ثبت کنند.
وی یکی از نقاط حمایتی برای تقویت و توسعه همکاری ها در کشور را پرداخت مزایا و وام به تعاونی ها عنوان کرد.
مدیرکل توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از اهداف تعیین شده در قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، اختصاص 30 درصد از درآمد حاصل از انتقال به بخش تعاونی کشور که در صورت تحقق، تحول عظیمی در بخش تعاونی خواهد بود.
انتهای پیام/حتما بخوانید:
بازدید از نمایشگاه زاغدی "مراسم همکاری".