میز و صندلی باغی دست دوم خوب از کی بخرم ؟ 1403 | 10 راهکار خرید میز و صندلی باغی دست دوم خوب و سالم

میز و صندلی باغی دست دوم از گزینه‌های افرادی است که تمایل دارند فضای باغ یا ویلای خود را متحول کنند .اما

توسط مدیر سایت در 15 اسفند 1402

میز و صندلی باغی دست دوم از گزینه‌های افرادی است که تمایل دارند فضای باغ یا ویلای خود را متحول کنند .اما بودجه کافی در اختیار ندارند . در نتیجه به سمت خرید کالاهای دست دوم می روند. مبلمان باغی برای تجهیز فضای سبز یا حتی تراس و بالکن شما گزینه بسیار عالی می‌باشد . به شرطی که ظاهر و اندازه آن متناسب با فضای در دسترس شما باشد. و با نشستن روی آن فرد احساس راحتی کند .و فقط ظاهر زیبا نداشته باشد .

در این مقاله بنا داریم نکاتی را در رابطه با میز و صندلی باغی دست دوم و اینکه از چه کسی خریداری نمایید و زمان خرید به چه نکاتی دقت کنید ارائه دهیم.

صندلی باغی مهتاب

مبلمان باغی دست دوم

منظور از میز و صندلی باغی دست دوم  دیوار ، میز و صندلی می‌باشد که قبلاً توسط فردی استفاده شده . و به دلایل مختلفی در سایت‌های فروش کالاهای دست دوم آگهی می‌شود. حال دلیل فروش می تواند دمده شدن ، آسیب و از دست دادن ظاهر اولیه و یا تغییر دکوراسیون فرد باشد .


مهمترین موارد قابل توجه برای انتخاب مبل باغی دست دوم

خرید میز و صندلی باغی دست دوم چه از افراد آشنا باشد و چه از سایت‌های کالاهای دست دوم لازم است ویژگی‌ها و مواردی را داشته باشد . تا بتوان آن را به عنوان یک محصول خوب برای خانه، حیاط یا تراس خود انتخاب کرد. در صورت داشتن مشکل مسلماً برای شما کاربردی نخواهد بود. و به ناچار مجبورید یا قید مبلمان باغی رو بزنید و یا مورد دیگری را بخرید که در این صورت پول و هزینه شما هدر رفته است.

 1. بر تک تک صندلی های باغی  بنشینید

  اگر بنا دارید هر مدل میز و صندلی باغی دست دوم را بخرید ، سعی کنید حتماً خرید خود را حضوری انجام دهید. مبلمان را از نزدیک وارسی کنید. روی آن بنشینید و خودتان را به جلو و عقب خم کنید. صندلی را نیز به سمت عقب فشار دهید. بررسی کنید ببینید صندلی قزقز نکند و یا لق نزند. هرگونه لق زدن در صندلی نشانه وجود شکستگی و آسیب در آن است.
  و به هیچ عنوان خرید آن توصیه نمی‌شود. چرا که ترمیم صندلی شکسته هم هزینه بالایی می طلبد و هم ظاهر صندلی را به هم می‌زند.
 2. قسمت اتصالات را نگاهی بیاندازید

  کلیه صندلی‌ ها شامل قطعاتی هستند که با روش‌ های مختلف به هم وصل می‌شوند . پس اولین آسیبی که ممکن است به آن ها وارد شود ،جدا شدن اتصالات است. برای مثال میز و صندلی باغی فلزی ممکن است از محل جوش فلزات به هم،  شکسته شده باشد. با دقت زیاد و نشستن روی صندلی می‌توانید به این موضوع پی ببرید .چرا که ممکن است فروشنده با یک چسب ۱ ۲ ۳ و چسب قطره‌ ای اتصالات را موقتتا برقرار کرده باشد .
  اما پس از مدتی استفاده به ناگاه متوجه شوید که صندلی شما از هم جدا شد . صندلی‌ های پلاستیکی هم خیلی راحت ممکن از محل اتصالات دچار لب پریدگی و یا ترک باشند که خرید آنها نیز اصلاً توصیه نمی‌شود. صندلی‌ های چوبی که معمولاً با پیچ به هم وصل می‌شوند نیز ممکن است از قسمت اتصالات پیچ‌ها هرز شده . و سوراخ‌هایی که پیچ در آن قرار می‌گیرد زیادی بزرگ شده باشد و دیگر استحکام قبل را نداشته باشد.

  مبلمان باغی دست دوم
 3. ببینید چقدر صندلی کار کرده است

  توجه داشته باشید که هر میز و صندلی عمر مفید محدودی دارد . زمان خریدمیز و صندلی باغی دست دوم این نکته را در نظر بگیرید که اگر قرار است مبلمانی بخرید که چند سال بعد آن را دور بیندازید. بهتر است اصلاً آن را نخرید.  و یا با کمی مبلغی بیشتر مبلمان نو خریداری نمایید . توصیه می‌شود زمانی به سراغ خرید کالای دست دوم روید که فروشنده به دلیل مهاجرت یا تغییر دکوراسیون کار تمیز و نو خود را بنا دارد تغییر دهد.
  این خرید می‌تواند برای شما خرید بهینه‌ ای باشد. اما اینکه فردی سال‌ ها از یک میز و صندلی باغی دست دوم استفاده کرده و حال می‌خواهد با زرنگی آن را بفروشد به هیچ عنوان گزینه خوبی برای خانه شما نمی‌باشد.
 4. توجه به کیفیت رنگ میز و صندلی باغی دست دوم

  معمولا انواع مبلمان باغی پلیمری زیاد نیاز به رنگ روکش ندارند چرا که در برابر رطوبت مقاومند. اما میز و صندلی باغی فلزی و چوبی برای مقاومت در برابر رطوبت بارندگی و آفتاب شدید ، معمولاً با انواع رنگ‌ ها پوشش داده می‌ شوند. این پوشش می‌تواند محافظت خوبی در برابر عوامل محیطی انجام دهد. اما اگر پوشش رنگ از بین رود، فرد لازم است با یک اسپری رنگی ضد آب یا اسپری ضد آب آن قسمت را پوشش دهد.
  ممکن است فردی سال‌ ها با عدم محافظت خوب از مبلمان باغی فلزی موجبات زنگ زدگی آن را فراهم کرده باشد و موقع فروش تمام قسمت‌ های زنگ زده را با یک اسپری رنگ پوشش می‌دهد. و شما به هیچ عنوان متوجه آن نمی‌شوید.
  اما پس از خرید و مدتی استفاده می‌بینید به شدت مبلمان شما فرسوده می‌شود. چرا که زنگ زدگی از داخل ادامه پیدا می‌کند. برای پی بردن به این موضوع زمان خرید سطح روی کار را خوب بررسی کنید و اگر ناهمواری و دورنگی و یا چکه‌های رنگ مشاهده کردید به این موضوع شک کنید.

 5.  نگاهی به پایه ها بیاندازید

  زمان خرید حتماً صندلی‌ ها را برگردانید و پایه‌ها را بررسی کنید. که محکم باشد و از محل اتصال به صندلی دچار شکستگی و ترک و یا آسیب نباشد.

مبل باغی دست دوم در کرج


اگر بنا دارید یک دست میز و صندلی باغی دست دوم از کرج یا هر شهر دیگری بخرید دقت کنید. حتماً از شهری بخرید که می‌توانید آنجا رفت و آمد کرده و کار را از نزدیک مشاهده کنید .معمولا مبلمان باغی که در فضای باز بدون پوشش استفاده شده ممکن است زنگ زدگی‌های کوچکی داشته باشد. اما اگر سطحی باشد به راحتی می‌توان با یک سمباده و رنگ اسپری آن را مثل روز اول نو کرد.

اما سایر مشکلات میز و صندلی و مبلمان باغی دست دوم را نمی‌توان به آسانی جبران کرد و خرید شما را به خرید بیهوده تبدیل خواهد شد پس با رعایت دقیق این نکات سعی کنید بهترین و مناسب‌ ترین میز و صندلی باغی را خریداری نمایید.

مبلمان فضای باز

نسخن آخر

توجه داشته باشید که گاهی خرید میز و صندلی باقی نو با میز و صندلی باغی دست دوم زیاد از نظر قیمت تفاوتی ندارد. و شما می‌توانید با خیال راحت و به راحتی با خرید از یک تولیدی مطمئن با قیمتی مناسب مبلمان نو خریداری کنید و از وجود آن لذت ببرید.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن